Puitehitiste restauraator, tase 5

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
ÕppeliikKutseõpeÕppevormSessioonõpeEeldus alustamiseksKeskharidus ja eelnevad kompetentsid vastavalt õppekavaleÕppeaeg1 aasta
Image

Dokumentide esitamine 2024/25. õppeaastaks www.sais.ee 15. maist kuni 12. augustini (NB! Lõpeb kell 16.00).

NB! Puitehitiste restauraatori erialale kandideerides tuleb esitada portfoolio.


Sa leiad, et vana on vaja väärtustada ja seda on võimalik taastada? Tunned huvi arhitektuuripärandi säilimise vastu? Oled koolitatud ja kogemustega pärandehitusvaldkonna puusepp või käsitöö palkmajaehitaja? Siis oled just sobiv kandidaat meie 5. taseme puitehitiste restauraatori erialale.

Õppida saad imelises Suuremõisa lossis, aga tutvuda ka mitmete restaureeritud objektide ja parimate restaureerimise näidetega Hiiumaal ja mandril. Aastase õppe käigus õpid vahet tegema konserveerimisel, restaureerimisel ja remondil ning omandad muinsuskaitse üldpõhimõtteid. Valdav osa õppest toimub ettevõtetes. Ettevõtetes õppimisele eelneb selleks vajalike teadmiste ja lisaoskuste omandamine ning järgneb tehtu analüüs ja vormistamine koolis. 


Tunde annavad erialase ettevalmistuse ja kogemusega õpetajad, kes on oma ala praktikud.

Õpe toimub kord kuus kolme- kuni viiepäevaste sessioonidena ja e-õppe teel, lisandub erialapraktika. Õpe lõppeb koolieksamiga.

Õppijatele kehtivad ettenähtud õppetoetused ja sõidukompensatsioon. Koolil on mugav ja soodsa hinnaga õpilaskodu.

www.sais.ee-platvormil avalduse esitamisel nõutud dokumendid:

  • portfoolio
  • keskharidust (või sellest kõrgemat haridust) tõendav dokument
  • isikut tõendav dokument.

Tutvu õppekavaga ja küsi lisa ehituse õppekavarühma juhtõpetajalt: Andres Veel, veel@hak.edu.ee või õppekorraldajalt: Pille Kaups, +372 5346 1461, tööpäevadel kl 9–16