Maastikuehitaja, tase 4

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
ÕppeliikKutseõpeÕppevormSessioonõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg2 aastat

Maastikuehitajad rajavad ja hooldavad aedu, haljasalasid ning maastikke.

Maastikuehitaja on nagu ehitaja ja aednik ühes isikus. Tema amet eeldab mitmekülgseid võimeid, kus peamiselt välitingimustes ja avalikus ruumis töötades tuleb teha väga erinevaid töid, alates lillede külvamisest, istutamisest ja lõpetades suuremate tööriistade käsitsemisega ja väiksemate ehitustöödega. See töö sobib inimesele, kes armastab loodust ja hoolib ümbritsevast keskkonnast ning kellele meeldib tegeleda taimedega.

Maastikuehitajana õpid tundma puid, lugema aedade/haljasalade tehnilisi projekte ning rajama ja hooldama aedu ja haljasalasid. Lisaks õpid rajama sillutisi (betoonkivi, looduskivi, puidu- ja sõelmekate), ehitama müüre ja treppe ning erajama ja hooldama puidust väikevorme (pergolad, võreseinad ja lihtsamad katusealused, terrassid). Samuti õpid rajama eri liiki murusid.

Õpe toimub 4-5 päevaste sessioonidena kord kuus septembrist augustini. Lisandub e-õpe ning ettevõttepraktika. Hea võimalus õppida ja ennast täiendada ka juba aianduse või maastikuehituse valdkonnas tegutsejatel.

Õpe lõpeb maastikuehitaja 4. taseme kutseeksamiga

Õppijatele kehtivad ettenähtud õppetoetused ja sõidukompensatsioon. Koolil on mugav ja soodsa hinnaga õpilaskodu, tunde annavad oma ala praktikud.
Õpe toimub Suuremõisa lossis, kooli käsutuses on suur iluaed ning ajalooline Inglise stiilis mõisapark.

• Esita avaldus ja dokumendid sisseastumise infosüsteemis www.sais.ee kuni 16. augustini 2020 või e-posti aadressil hiiumaa.ametikool@hak.edu.ee
  • Kui soovid esitada dokumendid koolis kohapeal, saad seda teha 2.-16. augustini 2020 kell 10-14.

Kooli astumiseks on vaja esitada:

• põhiharidust tõendav dokument ja
  • isikut tõendav dokument.

Tutvu õppekavaga ja küsi lisa maastikuehitajate juhtõpetajalt: Heli Alp, heli.alp@hak.edu.ee, +372 510 5275, tööpäevadel kl 9-16