Maastikuehitaja, tase 3

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
ÕppeliikKutseõpeÕppevormSessioonõpeEeldus alustamiseksHaridusnõudetaÕppeaeg1 aasta
Image

Dokumentide esitamine 2023/24. õppeaastaks www.sais.ee kuni 12. septembrini 2023 (NB! Lõpeb kell 16.00).
 
Maastikuehitajad rajavad ja hooldavad aedu, haljasalasid ning maastikke. 
3. taseme maastikuehitaja on oskustöötaja, kelle põhilised tööd on sillutiste paigaldamine, muru ja istutusalade rajamine ja hooldamine. Ta töötab iseseisvalt vastavalt etteantud juhistele.

Maastikuehitaja on nagu ehitaja ja aednik ühes isikus. Tema amet eeldab mitmekülgseid võimeid, kus peamiselt välitingimustes ja avalikus ruumis töötades tuleb teha väga erinevaid töid, alates lillede külvamisest, istutamisest ja lõpetades suuremate tööriistade käsitsemisega ja väiksemate ehitustöödega. See töö sobib inimesele, kes armastab loodust ja hoolib ümbritsevast keskkonnast ning kellele meeldib tegeleda taimedega.

Maastikuehitajana õpid tundma puid, lugema aedade/haljasalade tehnilisi projekte ning rajama ja hooldama aedu ja haljasalasid. Lisaks õpid rajama sillutisi (betoonkivi, looduskivi, puidu- ja sõelmekate), ehitama müüre ja treppe ning rajama ja hooldama puidust väikevorme (pergolad, võreseinad ja lihtsamad katusealused, terrassid). Samuti õpid rajama eri liiki murusid.

Õpe toimub nelja-viiepäevaste sessioonidena kord kuus septembrist augustini. Lisandub e-õpe ning ettevõttepraktika. Hea võimalus õppida ja ennast täiendada ka juba aianduse või maastikuehituse valdkonnas tegutsejatel.

Õpe lõpeb maastikuehitaja 3. taseme kutseeksamiga

Õppijatele kehtivad ettenähtud õppetoetused ja sõidukompensatsioon. Koolil on mugav ja soodsa hinnaga õpilaskodu, tunde annavad oma ala praktikud.
Õpe toimub Suuremõisa lossis, kooli käsutuses on suur iluaed ning ajalooline Inglise stiilis mõisapark.  

Kooli astumiseks on vaja esitada:

  • haridust tõendav dokument (enne põhiharidust viimane klassitunnistus) ja
  • isikut tõendav dokument.

Tutvu õppekavaga ja küsi lisa maastikuehitajate juhtõpetajalt: Merje Suits, merje@hak.edu.ee, +37253499244, tööpäevadel kl 9–16