Katuste restauraator, tase 5

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
ÕppeliikKutseõpeÕppevormSessioonõpeEeldus alustamiseksKeskharidus ja eelnevad kompetentsid vastavalt õppekavaleÕppeaeg1 aasta

Katuste restauraator on moodne meister, kes parandab ajaloolise ehitise nii, et säilib selle ehedus ja ilu. Kooli lõpetaja leiab tööd ehituse ja restaureerimisega tegelevas ettevõttes või eraettevõtjana.
Õppetöö toimub Suuremõisa lossikompleksis, kord kuus 4-5 päeval ja e-õppe teel, lisandub praktika erialaga seotud ettevõttes. Tunde annavad erialase ettevalmistuse ja kogemusega õpetajad.

Toimuvad õppekäigud tutvumaks erinevate restaureeritud objektidega ja parimate restaureerimise näidetega Eestis. Restaureerimise eriala valinud saavad teada, mis on konserveerimine, restaureerimine, remont, mälestis ning õpivad tundma restaureerimise ja muinsuskaitse üldpõhimõtteid. Õpitakse õigete töövõtete kasutamist ja eetilist suhtumist kultuuripärandisse.

Õpe toimub kord kuus 3-5-päevaste sessioonidena ja e-õppe teel, lisandub erialapraktika. Õpe lõppeb koolieksamiga.

Õppijatele kehtivad ettenähtud õppetoetused ja sõidukompensatsioon. Koolil on mugav ja soodsa hinnaga õpilaskodu, tunde annavad oma ala praktikud.

• Esita avaldus ja dokumendid sisseastumise infosüsteemis www.sais.ee kuni 18. augustini 2019.
  • Kui soovid esitada dokumendid koolis kohapeal, saad seda teha 20.05-21.06.2019 ja 06.08-18.08.2019 kell 10-14.

Kooli astumiseks võta kaasa:

• keskharidust tõendav dokument,
  • isikut tõendav dokument.
  • 2 fotot.

Tutvu õppekavaga ja küsi lisa restauraatorite juhtõpetajalt: Riin Alatalu, riin.alatalu@hak.edu.ee