Uudised

Suuremõisa lossipäevadel sai seilata, lilleilu nautida ja palju muud 12. juuni kadi

Lossipäevad olid meeleolukad. Täname kõiki tegijaid, esinejaid, toetajaid ja külastajaid!


Kaasa tegid nii mõnedki õpetajad, töötajad, vilistlased ja õppijad. Täname kõiki südamest! Loss oli kaunistatud oivaliste lilleseadetega, ristmikul seisva sisseviskamise sildi lillekastid meisterdasid maastikuehituse õppijad. Kärdla sadamast seilasid madrustena HiiuInglil kaasa väikesadama spetsialisti õppijad. Lossipäevad lõppesid pargipeoga, kus lisaks vilistlasest DJ-le esines kaks mõnes mõttes sarnase nimega bändi – mõlemad haarasid täielikult kaasa: Hiiumaa ametikooli enda bänd Imelik Masin ja funky bänd Lexsoul Dancemachine.

Lossipäevadel sai laenutada barokkkostüüme, toimus giidituure, töötube, meisterdamist, kontsert, Piibu ja Tuudu etendus, kella viie tee lossilugudega, Henrik Normanni monokomöödia "Kui ma oleks mõisaproua...".

Meie koolimaja lasi ehitada üle 250 aasta tagasi Ebba Margareta De la Gardie, kelle sünnist möödub tänavu 320 aastat. Tema auks avasime lossi II korrusel näituse, mille peakoostaja on Greifswaldi ülikooli doktorant Ulrike Ide. Tule tutvu selle tubli mõisaproua elu ja lossi ehituslooga.

Lossipäevad korraldasid MTÜ Suuremõisa Loss, Hiiumaa ametikool, Pühalepa Vaba Aja Keskus. Kaasa lõi Suuremõisa põhikool, Kpt Malm keetis vabatahtlikele suppi. Loe Facebooki postitusest täpsemalt, kes kõik panustasid, ja vaata fotograaf Argo Nursi pildigaleriid. Juhan Hepner tegi taas meist toreda loo AK-uudistesse

Ilus kool, teeme õiget asja!

 

Siin pildid: Argo Nurs (suvepärja foto Birthe Liivandi)

Kaasa tegid nii mõnedki õpetajad, töötajad, vilistlased ja õppijad. Täname kõiki südamest! Loss oli kaunistatud oivaliste lilleseadetega, ristmikul seisva sisseviskamise sildi lillekastid meisterdasid maastikuehituse õppijad. Kärdla sadamast seilasid madrustena HiiuInglil kaasa väikesadama spetsialisti õppijad. Lossipäevad lõppesid pargipeoga, kus lisaks vilistlasest DJ-le esines kaks mõnes mõttes sarnase nimega bändi – mõlemad haarasid täielikult kaasa: Hiiumaa ametikooli enda bänd Imelik Masin ja funky bänd Lexsoul Dancemachine.

Lossipäevadel sai laenutada barokkkostüüme, toimus giidituure, töötube, meisterdamist, kontsert, Piibu ja Tuudu etendus, kella viie tee lossilugudega, Henrik Normanni monokomöödia "Kui ma oleks mõisaproua...".


Meie koolimaja lasi ehitada üle 250 aasta tagasi Ebba Margareta De la Gardie, kelle sünnist möödub tänavu 320 aastat. Tema auks avasime lossi II korrusel näituse, mille peakoostaja on Greifswaldi ülikooli doktorant Ulrike Ide. Tule tutvu selle tubli mõisaproua elu ja lossi ehituslooga.

Lossipäevad korraldasid MTÜ Suuremõisa Loss, Hiiumaa ametikool, Pühalepa Vaba Aja Keskus. Kaasa lõi Suuremõisa põhikool, Kpt Malm keetis vabatahtlikele suppi. Loe Facebooki postitusest täpsemalt, kes kõik panustasid, ja vaata fotograaf Argo Nursi pildigaleriid. Juhan Hepner tegi taas meist toreda loo AK-uudistesse

Ilus kool, teeme õiget asja!

 

Siin pildid: Argo Nurs (suvepärja foto Birthe Liivandi)