Sõprus seob meid Tallinna Ehituskooliga! 28. juuni kadi

Mäletate, me algatasime eelmisel aastal uue traditsiooni – sõpruskohtumise Tallinna Ehituskooli maastikuehitajatega. Mõni aeg tagasi käisid meie maastikuehitajad pealinnas vastukülaskäigul.

Kuna Tallinnas on maastikuehituse eriala vaid väga lühikest aega õpetatud ja enda territooriumil nad kaotada ei tahtnud, siis jäi mõõduvõtmine ära :) Aga tore oli sellegipoolest! Meie kooli esindasid Ülle Jehe, Evelyn Sepp, Terje Paasik ja juhtõpetaja Merje Suits. Ehituskool tutvustas maastikuehituse ehituslikku poolt, lubas külalistel Avant laaduriga sõita ja materjale vedada.

Kuna taaskasutus ja vanad ajaloolised teadmised on hinnas, siis mängiti sõpruskohtumisel legendaarse Priit Valge juhendamisel mänge loodusliku kivi ja roigastega: ehituskooli taha raudtee äärde kerkis paekivist alusmüür ja jupike roigasaeda. Koostöö kahe kooli õppijate vahel sujus suurepäraselt. Pärast rasket tööd kostitas "pererahvas" külalisi röövligrillil küpsenud liha ja enda valmistatud tordiga.

Järgneval päeval viidi hiidlased Eneli Kägeri juhatamisel Tallinna Botaanikaaia uuesti üles ehitatud rosaariumi ja veelahendustega tutvuma.

Sõprus kestab! Järgmisel aastal ootame siis jälle Hiiumaale!
___

Tänu maastikuehitusele võid ükskõik millise maastiku kunstiteoseks moondada. Tule õpi just nimelt Hiiumaa ametikoolis, kuidas seda teha. Vastuvõtt www.sais.ee kuni 18. augustini.

Sõprus kestab! Järgmisel aastal ootame siis jälle Hiiumaale!
___