Seminar "Minu ja minu organisatsiooni roll jätkusuutlikus arengus" kutsub kaasa mõtlema 19. veebruar jane

7.-8. märtsil toimub Suuremõisas avatud seminar, mis oma põnevate ettekannetega võtab kokku rahvusvahelise koostööprojekti “Täiskasvanuharidus UNESCO Biosfäärialadel - Eesti, Läti, Rootsi koostöövõrgustik”.

8. märtsil kell 10.30-16.30 toimub Suuremõisa lossis avatud seminar "Minu ja minu organisatsiooni roll jätkusuutlikus arengus", kus oma rolli ning seisukohti tutvustavad ettevõtja Kulvo Pendra, Väätsa kooli õpetaja ja Rohepeegli arendaja Jonas Nahkor, Litorina Rahvaülikooli õpilased, Vidzeme Ülikooli õppejõud Anda Arklina ja EMÜ Tehnika Instituudi direktor Margus Arak.

7. märtsil käsitleme teemat praktilisel koolitusel “Biomajandus köögis - kohalik tooraine, low-waste põhimõtted ja valikud serveerimisel”. Koolitust viib läbi Kuressaare ametikooli õpetaja Irina Arhipova. Koolituspäev on eeskätt Eesti tavade ja täiskasvanuõppe tutvustamiseks projekti väliskülalistele kuid kellel siiski teema vastu tõsisem huvi on oodatud grupiga liituma! Vajalikud kontaktid leiad artikli lõpust.

Keskkonnaprobleemid on tänaseks niivõrd käega katsutavad, seadused meie endi jaoks nii kiiresti muutumas, et meil ei ole oma elukeskkonna püsimise küsimustes aega oodata põlvkonnavahetust. Ka täiskasvanuharidus peab võtma muutustele kaasa aitamisel selgema vastutuse. Seminaril soovime edasi anda praktikute, õppijate, pedagoogide ja teadlaste vaate teemale.

SEMINARI PÄEVAKAVA JA REGISTREERIMINE

--------------------------------------

Juunis 2018 alustas Hiiumaa ametikool Nordplus Adult toel rahvusvahelist koostööprojekti “Täiskasvanuharidus UNESCO Biosfäärialadel - Eesti, Läti, Rootsi koostöövõrgustik”. Projekti eesmärk on
analüüsida jätkusuutliku arengu senist käsitlemist täiskasvanuõppes, erinevates õppekavades ja haridusprogrammides ning leida uusi rahvusvahelisi kontakte täiskasvanuõppe mitmekesistamiseks. Lisaks katsetame projekti käigus erinevaid õppemudeleid, mida tulevikus koolituste või tasemeõppe õppekavade puhul edasi arendada. Soovime jätkata rahvusvahelisi õppeprogramme ja seminare, mis tooks kohaliku kogukonnani viimased keskkonnaalased tehnoloogilised ja teaduslikud tööd.

Projekti partnerid on Hiiumaa ametikool ja Kuressaare ametikool, Litorina Folkhöjskola Rootsist ning MTÜ Põhja-Vidzeme Biosfääri kaitseala toetuseks Lätist.

Ingliskeelse kokkuvõtte projektist leiad meie rahvuvahelise koostöö artiklist https://hak.edu.ee/et/nordplus-adult-2018

Lisainfo saamiseks võta ühendust projekti eestvedajate

Jane Üksiku: jane@hak.edu.ee; 5690 7746 või

Lia Rosenbergiga: lia.rosenberg@keskkonnaamet.ee; 5690 6205.

SEMINARI PÄEVAKAVA JA REGISTREERIMINE

--------------------------------------

Lisainfo saamiseks võta ühendust projekti eestvedajate

Jane Üksiku: jane@hak.edu.ee; 5690 7746 või

Lia Rosenbergiga: lia.rosenberg@keskkonnaamet.ee; 5690 6205.