Õpirände hooaeg kogub tuure 11. juuni kadi

Kevadel vaikselt alanud õpirände hooaeg kogub suvel tuure. Stardivalmis on terve rida õpirändureid.

Lihavõtete aegu oli kahel floristi eriala õppijal võimalus end teineteisest 5000 km kaugusel proovile panna - Ireen põhjas Oulus, Karolin lõunas Tenerifel.

Just praegu on Berliinis õpirändel linnaaianduse õppijad Ene ja Piret. Välissuhete koordinaator Kadi külastas neid keset Berliini linna asuvas 7,5 ha suuruses linnaaianduse paradiisis. Neuköllni linnajaos on endisele St Jacobi kalmistule rajatud mittetulunduslik avalik linnaaed, kus toimuvad kursused, töötoad, müüakse taimi ja pakutakse kohapeal kasvatatud köögiviljast valmistatud toitu. Juhendaja Hanna ootab hea meelega juba järgmisi Hiiumaa ametikooli linnaaednikke õpirändele.

Värsketest Hiiu Lehe artiklitest võib lugeda meie õpirännete heast tasemest ja õpirändurite endi kogemustest. Soovime meie õppijatele, vilistlastele ja õpetajatele elamusterohkeid õpirändeid!

Vaata rohkem pilte meie FB postitusest.

Vaata rohkem pilte meie FB postitusest.