Meie silmapaistvad lõpetajad käisid presidendi roosiaia vastuvõtul 06. juuli kadi

Roosiaias toimus 4. juulil vastuvõtt silmapaistvatele koolilõpetajatele. Hiiumaa ametikool esitas tunnustusüritusele neli tublit lõpetajat: Anni Oja (linnaaednik), Kaire Sõmer (florist), Egert Jürimaa (puitehitiste restauraator) ja Raimond Ojalill (väikesadama spetsialist).

Annil, Kairel ja Egertil oli võimalik osaleda, nad esindasid uhkelt meie kooli ja said elamuse kogu eluks.

Koolilõpetajaid tunnustas president Alar Karis koos haridus- ja teadusministri Kristina Kallasega. Üldharidus-, kutse- ja kõrgkoolid said võimaluse saata vastuvõtule oma lõpetajad, kel on suurepärased õpitulemused, kes on teinud läbi suure isikliku arengu või on eriti tublilt oma kooli elu edendanud. Vihmavalingute vahel õigeaegselt välja tulnud päike tervitas seekord enam kui 700 noort.

„Eesti keelde on jõudnud selline sõna nagu „tulevikukindel“ ja see tähendab just seda – mis ka ei juhtuks, me oleme valmis, me saame hakkama. Meie, see tähendab tark ja haritud rahvas,“ kõneles president Karis. „Olla tulevikukindel, peaks olema iga Eesti elaniku ja ka kogu meie riigi eesmärk. Iga inimest aitab see parima eneseteostuseni. Väikese riigi jaoks on see aga ellujäämise küsimus. Tõdegem, et riik ja ühiskond saavad olla vaid nii tulevikukindlad, kui seda on tema inimesed.“

„President rääkis oma kõnes tulevikukindlusest kui tulevikuks valmisolekust ja hariduse olulisusest selle juures. Mõtlesin, et linnaaiandus on nüüd küll üks näide tulevikukindlast erialast – tehisintellekt võib programmijuppe koostada või referaate kokku panna, aga aias pole tal suurt midagi teha...,“ rääkis oma muljetest kelmikalt Anni Oja.

Kaire Sõmer ehtis end vastuvõtu jaoks ikka erialale sobivalt – taskusse paigutatud lilleseadega. Ja võttis oma elamuse kokku nii: „Olen oma elus käinud läbi päris mitmed koolid ja kooliastmed, neist nii mõnedki kiiduväärselt lõpetanud, kuid roosiaia väravatest sisenemiseks ja presidendi pakutud maasikate nautimiseks koos teiste vahvate koolilõpetajatega pidin ära ootama just selle õige aja ja koha. Hiiumaa ametikooli floristikaõpe – pikemaajalise unistuste eriala õppimine – avas need väravad. Mida sellest järeldada? Järgige oma unistusi, tulge Hiiumaale õppima ja nii mõnedki uued ja põnevad väravad avanevad!“ innustab Kaire.

(Fotode nr 1, 2 ja 7 autor: Aron Urb. Grupifotol esireas vasakult: Kaire Sõmer ja Anni Oja. Keskel kolmandas reas: Egert Jürimaa)