Külalisõppijad Norra Hjerleidi koolist said Hiiumaal teistmoodi kogemuse 14. märts kadi

Hiiumaa ametikoolis käis Erasmus+ projekti raames külas Hjerleidi kooli pärandehituse grupp. Nad jäid oma kogemusega väga rahule.

Eelmisel nädalal õppisid palgikojas koos meie palkmajaehituse PM22 kursus ning 13 õpilast ja kaks õpetajat Norrast. Just nimelt, õpetajad õppisid ka. Norrakad valmistasid viie päevaga juhtõpetaja Andres Veeli juhendamisel vahvärktehnikas varjualuse detailid ja panid need kokku. Palkmajaehituse vilistlane ja praegune restaureerimise õppija Argo Pool näitas, kuidas Eesti käsitöö palkmajatehastes valmistatakse Norra sadultappi. Kui Norras käib see ainult käsitööriistadega ja silmamõõdu järgi, siis Hiiumaal õpiti kasutama kõiki vajalikke puutööriistu. Õpetaja Knut Bjørnar Johanseni sõnul näeb tulemus aga samasugune välja nagu Norras, lihtsalt aega on vähem kulunud.

Laupäeval andsime tublidele külalistele Hiiumaa ametikooli tunnistused ja pakkusime veidi põnevust: ronitud sai Pühalepa kiriku uude torni ja uuritud seda seestpoolt, külastatud ajaloolisi talukomplekse ja tutvutud Hiiumaaga Tuuletorni ekspositsioonis.

Mõne nädala pärast lähevad neli meie palkmajaehituse õppijat ja õpetaja Ivo Leiaru Hjerleidi kooli Erasmus+ õpirändele. Norrakad küsisid kursuse lõpus, kas nad tohivad järgmisel aastal jälle tulla. Jah, velkommen tilbake! Puhas rõõm sellisest koostööst!

#hiiumaaametikool #hjerleidskole #handverksskolen #palkmajaehitus #timberframing #erasmusplus