Hiidlaste lemmiktaimed leiad nüüd uuest seinakalendrist! 09. november kadi

Taas andsid Suuremõisa loss ja Hiiumaa ametikool välja seinakalendri! Hiiumaa kunstiaastale pühendatud kalendrit kaunistavad hiidlaste lemmiktaimed.

Hiiumaa ametikooli linnaaednike LA20 vahva projekt "Hiidlaste lemmiktaim" (2022) sai väärika väljundi – meie kunstiõpetaja Jane Siimso-Merivoo talletas 12 lemmiktaime joonistustesse. Lemmikud selgusid üle-hiiumaalise hääletuse tulemusel ja võitjaks osutus kadakas! Kuna järgmisel aastal tähistab Hiiumaa kunstiaastat, siis on kalendris kirjas Hiiumaaga seotud kunstnikest suurkujude juubelid ja sünniaastapäevad.

Kalender on A4-, avatuna rippudes A3-formaadis. Kauni kujunduse tegi linnaaianduse vilistlane Liivika Tensok. Taimi tutvustavad ja Hiiumaaga seoseid loovad tekstid kirjutasid juhtõpetaja Lylian Lainoja ja projektijuht Kadi Mustasaar, tuginedes linnaaednike projektile (aitäh, Jana Roopa ja Anni Oja!). Kalendrist leiad sinilille, metsiku tulbi, karulaugu, võilille, nurmenuku, pääsusilma, käokeele, metsporgandi, roosi, nõgese, merikapsa ja muidugi kadaka.

Saime tagasisidet, et kalender on näppude all mõnus katsuda ja sinna saab tänu matile paberile imehästi hariliku pliiatsiga sisse kirjutada.

MTÜ Suuremõisa Loss ja Hiiumaa ametikool tänavad toetajat Faasion OÜ!

Kohapeal ostes (II korrusel õppekorraldusest) maksab kalender 8 €. Tasuda saad kas sularahas või ülekandega. NB! Oleme valmis ka posti panema! Kalender on müügis kõigis Hiiumaa Coopides, Tuuletornis, Kärdla Selveris ja hiiumaa.ee e-poes.

MTÜ Suuremõisa Loss ja Hiiumaa ametikool tänavad toetajat Faasion OÜ!