Eksamid selja taga ja kutsed-ametid käes – milline kergendus ja milline rõõm! 16. august kadi

Palju õnne meie floristidele, linnaaednikele, väikesadama spetsialistidele, veoauto- ja bussijuhtidele eksamite eduka sooritamise puhul! Elevust ja ärevust oli enne eksameid palju, aga kõik olid väga tublid!

Floristide 4. taseme kutseeksam toimus Tallinnas Floratrade‘i hulgilao õppeklassis. Valmistada tuli üks kimp ja üks lilleseade, teooria osas aga tunda taimi. Taset hindasid meisterflorist Ahti Lüüra ja Eesti meister Tuuli Luiga. F21 kursuse tööd olid väga inspireerivad! Kaire Sõmeril jagus sooje tänusõnu: „Kaks aastat on saanud põnevaid, uusi teadmisi, oskusi ja häid inimesi täis.“

Ka linnaaednikud said kätte 4. taseme kutse. Linnaaianduse õppijad on alati väga motiveeritud ja paljud neist töötavadki oma erialal. Juhtõpetaja Lylian Lainoja kostis heldinult: „Kursus oli väga loominguline ja ettevõtlik, neid jääb meenutama AFF – Eesti esimene aiandusfilmide festival.“

Väikesadama spetsialistide grupp olnud juhtõpetaja Airi Raamatu sõnul väga ühtehoidev. „Kõigil oli tõeline huvi sadamate ja merenduse vastu! Ehtne asjahuviliste grupp.“ Kursusel sai alati palju nalja. Ka kooli lõpueksam möödus mõnusas õhkkonnas ja kõik sooritasid eksami edukalt. Lisaks sessiaruannete kaitsmisele ja tõmmatud pileti teemadele pidid lõpetajad tundma muuhulgas sõlmi. Igaüks pidi ette näitama sõlme, mida ta meelsasti kasutab ja mida keegi teine ei pruugi teadagi.

Veoauto- ja bussijuhid, kes olid pool aastat sõbralikult koos õppinud, tegid ka ametikoolituse eksami koos. Sõidueksamid olid juba varem tehtud, nüüd ka kooli teooriaeksam. Ja läks väga hästi! Palju õnne!

Restauraatorite eksam alles tuleb. Soovime neile head põrumist!

_______

Kas said inspiratsiooni ja julgustust oma unistuste täide viimisel? Sul on võimalus tulla ja õppida midagi uut Hiiumaa ametikoolis. Kutsu sõber ka kaasa! Vastuvõtt kestab veel kuni 18. augustini. Vaata täpsemalt: https://www.hak.edu.ee/et/vastuvott

Restauraatorite eksam alles tuleb. Soovime neile head põrumist!

_______