Aianduse õhtuloengud 5. ja 7. aprillil, lektorid Heli Viedehof ja Mart Ruumet

Aprilli aianduse õhtuloengud toimuvad sel aastal ühe nädala jooksul ja on üksteisele suurepäraseks täienduseks!
Teisipäeval, 5. aprillil kell 18.00-19.30 annab linnaaianduse eriala külalislektor Heli Viedehof Suuremõisa lossis loengu "Ürtide lummavas maailmas".

Neljapäeval, 7. aprillil kell 18.00-19.30 tutvustab Mart Ruumet oma loengus "Komposti tähtsus mullale, taimele ja aednikule" sobivate mullasegude valikut aianduses.

Soovituslik on loengutele eelregistreerimine https://bit.ly/ohtuloeng2022
Anna meile oma tulekust teada, nii saame teelaua ja kohad paremini ette valmistada!

Loenguõhtu osalustasu on 5 €, tasuda saab sularahas kohapeal või suurema grupi puhul ka arve alusel.

Lisainfo telefonil 56907746 või koolitused@hak.edu.ee.

Veidi lähemalt loengutest ja lektoritest:

T, 05.04 - "Ürtide lummavas maailmas"

Õhtuloengul astume sisse maitse-, lõhna- ja ravimtaimede põnevasse maailma. Räägime, kuidas inimkond on enda jaoks ürdid avastanud ja millistel erinevatel viisidel on ürte läbi ajaloo kasutatud. Lisaks tuleb juttu ürtide vajalikkusest meie köögis, ravimikapis ja koduaias ning kuidas me ise saame ürte kõige paremal viisil enda heaoluks kasutada.

NB! Loengule saab ette tellida maitse- lõhna- ja ravimtaimede noortaimi (ühe taime hind on 1 euro).

Heli Viedehof on Tamme aiandustalu perenaine, kes igapäevaselt arendab nii talu taimekasvatust, avatud külastuskeskkonda kui tegeleb ka tootearendusega pakkudes põnevaid tee- ja maitsesegusid. Tamme talu ürdiaias kasvab põnevaid taimi igast maailma nurgast. Lisaks veel põnevaid või unustatud köögivilju ja söögikõlbulikke ilutaimi.

mob.+372 56253075, e-post tamme.aiandustalu@gmail.com
www.tammetalu.eu

N, 07.04 - „ Komposti tähtsus mullale, taimele ja aednikule“
Kas kompost on aednikule kulu , jääde või hoopis võimalus? Ettekanne puudutab seisukohti kuidas
valmistada umbrohuseemnete ja haigustekitajate vaba komposti. Selgitame komposti mõju mulla
toitainete varustatusele ja mikrobioloogilisele mõjule.
Toome selgust mida jälgida erinevate taimemullasegude valmistamisel või ostmisel.

Mart Ruumet on elukutselt aednik. Erialane haridus omandatud Räpina ST-s ja Eesti Maaülikoolis. Erinevad täienduskursused
lisaks Eestile Austrias, Poolas, Saksamaal jm. Pereettevõtte Matogard OÜ juhataja. Matogard OÜ tegevusvaldkond on
kompostide ja erinevate taimemuldade valmistamine ning haljastustööd. Tunnustatud mahetootja
köögiviljanduse valdkonnas üle 20 aasta.

Soovituslik on loengutele eelregistreerimine https://bit.ly/ohtuloeng2022

Lisainfo telefonil 56907746 või koolitused@hak.edu.ee.

Veidi lähemalt loengutest ja lektoritest:

T, 05.04 - "Ürtide lummavas maailmas"

mob.+372 56253075, e-post tamme.aiandustalu@gmail.com
www.tammetalu.eu

N, 07.04 - „ Komposti tähtsus mullale, taimele ja aednikule“
toitainete varustatusele ja mikrobioloogilisele mõjule.

köögiviljanduse valdkonnas üle 20 aasta.